Auktion igen!

Onsdagen  24/7  kl 17.00  med visning från kl. 15.00  samt visning 23/7  tisdag  kl.15-18.00 .  Välkomna!

För dbo med flera säljes följande:

2 Laminofåtöljer med 1 pall med renoveringsbehov , vackert bokskåp , chiffonje , nyare divansoffa , karl-johangrupp , emmor , byrå med stenskiva , 1700-tals stolar  , koffertar o kistor , teakhylla o hurts , karmstolar , stolar o pelarbord , m,m.

skullptur Henrik Allert , dito litografier , akvarell Lars Pirak , herrgårdsur , pendyler , flera figuriner rörstrand bla , Karl Grössl  lekande björnar , Gunnar Nylund iller och dopping , keramik i övrigt av Nylund , stålhande , Lisa Larsson , Stig Lindberg (reptilfat) , bra serviser och delar där av , såsom , eden , piggelin , koka blå , swedish grace , Sällsynta tekoppar ” crokus”  6 st m fat  Gefle , flera trevliga glasserviser , bra uppsättningar ns bestick , gallerkrukor rörstrand , blå eld delar , flera äldre grammofoner , saxofon , trumpet , klarinett , flera munspel o gitarrer , mängd bra textilier ,  vackra förgyllda större och mindre speglar , prakthorn med nysilverbeslag , vackra smycken i guld, halskedjor , ringar , o armlänkar , kristaller , kameror , stor keramiklampa tilgman , flera bordslampor i glas orrefors , kosta o Lindshammar ,uppstoppade djur , räv , kalkon , grävling ,  flera flätade tv-kannor , emalj , koppar , höganäskrukor , förgylld pedistal m, stenskivor , lockurnor ostindien.

Välkomna på visning dagen innan eller från 15.00 auktionsdagen!

Givetvis har vi fika , dricka o korv!

Välkomna  !  Dennis med personal

[/siteorigin_widget