Auktion igen!

Onsdagen  20/3  kl 17.00  med visning från kl. 15.00  samt visning 19/3  tisdag  kl.15-18.00 .  Välkomna!

För dbo med flera säljes bla följande:

Flera Matgrupper med skåp , möbler i teak  bla  sideboard , sängbord ,skrivbord, flera byråer , Chesterfieldfåtöljer , vackert stort skrivbord i rokokostil , 4 st gustavianska stolar ,  flera allmogeskåp , golvur , bokhyllor , stort hyllsystem ”Pira”  av Strinning , flertalet förgyllda speglar , 6 st stenskivebyråer i olika stilar , kristallkronor , hängfotogener , bordsfotogener , pendyler förgyllda för både vägg och bord , som vanligt en mängd bra konst , oljor i orginal och litografier , silverpokaler , herrur i 18 k , något övrigt i silver o guld , gammalt skäktebräde o mangeldon i karvsnitt , samling tändstickor , medaljer , mynt o sedlar , kistor o skrin , gungstolar , förgylda pedistaler , äldre övningsvapen , mängd äkta mattor bla en stor vacker  3 X 4 meter !   Dalahästar , nysilver , vacker vas från Tobo keramik , kristaller o pressglas , koppar , lokala bildhuggaralster (Tibro)  bla  Å.Sandberg , Bergsten Mfl , tvingar i stort o smått , skruvstycke , mountinbike ,  mm,mm,….

VÄLKOMNA!!

 Givetvis finns korv o mackor, kaffe  mm….välkomna!

Vi som jobbar är Dennis , Carola, Maria, Åsa, Teres o Solveig ,  och ev. några fler.

Ps..Kom gärna och lägg bud på någon av våra visningar!!