Nästa Auktion : Onsdag 15/5 2019 kl 17.00

Nästa Auktion   2019 Onsdag 15/5 kl 17.00 ,  visning  Tisdag 14/5  17-19.00   , samt från kl 15.00 auktionsdagen

för dbo och övriga inlämnares räkning säljes bla följande:

Flera matsalsgrupper bla barock o rokokostil , flera vackra vitrinskåp , flera äldre skrivbord , emmor , 1 par sengustavianska karmstolar , göteborgsstol , 1700-talsstol ” bondrokoko” , soffa och stolar nyrokoko , golvur , högsäte m gyllenläder , 15-20 bra äkta mattor , flera trevliga kristallkronor , röllakanmattor , kohud , klaffbord , pelarbord , golvlampor o bordslampor.

äldre o nyare silverskedar ,argenta , äldre pipor ,  figuriner både danska o spanska , äldre kinesiskt o japanskt porslin , flera äldre ytterfoder , stor mängd servisdelar Rörstrand ”skåne” , äldre bordsur m, bronser ,Frankrike , herrarmbandsur guld , guldibestick nils johan , fiskbestick nysilver , bra konst bla , lars Norrman olja på pannå , litografier av   M.Pyk , Ardy Struver , mfl.

Bra vinterhjul 205″  volvo , gräsklippare , större snöslunga , vertikalskärare , el-häcksax , el-motorsåg , lövsug , högtryckstvätt , cyklar , spik o skruv , elvverktyg , trädgårdsredskap , trädgårdsmöbler , flera mindre o större platt-TV ,

Visningar och tider enligt ovan !
Givetvis finns servering

Välkomna !!

Dennis Eriksson o resten