Auktion igen!
Onsdagen 20/3 kl 17.00 med visning från kl. 15.00 samt visning 19/3 tisdag kl.15-18.00 . Välkomna!
För dbo med flera säljes bla följande:
Flera Matgrupper med skåp , möbler i teak bla sideboard , sängbord ,skrivbord, flera byråer , Chesterfieldfåtöljer , vackert stort skrivbord i rokokostil , 4 st gustavianska stolar , flera allmogeskåp , golvur , bokhyllor , stort hyllsystem ”Pira” av Strinning , flertalet förgyllda speglar , 6 st stenskivebyråer i olika stilar , kristallkronor , hängfotogener , bordsfotogener , pendyler förgyllda för både vägg och bord , som vanligt en mängd bra konst , oljor i orginal och litografier , silverpokaler , herrur i 18 k , något övrigt i silver o guld , gammalt skäktebräde o mangeldon i karvsnitt , samling tändstickor , medaljer , mynt o sedlar , kistor o skrin , gungstolar , förgylda pedistaler , äldre övningsvapen , mängd äkta mattor bla en stor vacker 3 X 4 meter ! Dalahästar , nysilver , vacker vas från Tobo keramik , kristaller o pressglas , koppar , lokala bildhuggaralster (Tibro) bla Å.Sandberg , Bergsten Mfl , tvingar i stort o smått , skruvstycke , mountinbike , mm,mm,….
VÄLKOMNA!!
Givetvis finns korv o mackor, kaffe mm….välkomna!
Vi som jobbar är Dennis , Carola, Maria, Åsa, Teres o Solveig , och ev. några fler.
Ps..Kom gärna och lägg bud på någon av våra visningar!!